Doprovodný program v rámci akce Plzeňské dvorky

Vstupenky na komentované prohlídky v ceně 100,- Kč je možné zakoupit od 17. dubna 2019 v Muzeu strašidel (nám. Republiky 33, hotel Central, č.t. 602 245 537) denně od 10:00 do 18:00 hodin.

Program akce (PDF)

Zažijte dvorky
Nejsou tradiční prohlídky nic pro vás? Dokážete vidět věci, které jiní nevidí? A osahat si věci, které vidět nelze? Neztratíte stopu? Zvládnete vytvořit kousek umění a rozlousknout tajemné šifry? Přijďte si zahrát naši městskou hru, která se bude konat v průběhu festivalu Plzeňské dvorky. Hra začíná tím, že si účastníci vyzvednou hrací kartu, se kterou poté obcházejí jednotlivé dvorky, na kterých je čekají rozmanité šifry, úlohy a aktivity. Hra nemá určený čas startu, hrací kartu si můžete vyzvednout v podstatě kdykoli v průběhu festivalu, počítejte však s tím, že hra vám může zabrat dvě hodiny, takže nemá cenu začít deset minut před šestou. Není potřeba mít žádné předchozí zkušenosti s podobnými hrami, hra je koncipována tak, aby ji mohl dokončit každý. Jediná pomůcka, která se vám bude hodit, je něco na psaní.

Tajemství plzeňských dvorků
19. března, 16. dubna – Studijní a vědecká knihovna Plzeňského kraje, 17:00 hodin, vstup volný

program: 19. března – Anna Hostičková – Dvorky plzeňské radnice

program: 16. dubna - Mgr. Radek Široký, Ph.D. (archeolog, historik, ředitel ZIP o.p.s. Plzeň) – Za středověkými hradbami města Plzně
Anotace: V minulosti byla Plzeň významnou pevností, boje o město patřily k důležitým událostem českých i evropských dějin. Většina mohutných hradeb a příkopů opevňujících město zanikla v průběhu 19. století. Kromě zbytků skrytých pod zemí se však dodnes v zástavbě města dochovalo několik úseků středověkých hradeb, které lze nalézt na plzeňských dvorcích.